Zašto je fotografija Casse Clemmer na klupici u parku krvave lokve među međunožjem privukla toliku pažnju javnosti? Casse Clemmer su transrodni umjetnici (Clemmera će se u nastavku teksta oslovljavati u množini, kao pripadnike rodnog identiteta non-binary ) i aktivisti za menstrualna pitanja iz glavnoga grada SAD-a koji su na twitteru objavili prilično eksplicitnu fotografiju samih sebe za vrijeme menstruacije. Primarna reakcija neupućenih korisnika interneta bila ’kako to, dovraga, muškarac krvari’. Neki su , na prvu, smatrali da se radi o performansu.
’Ne krvare samo žene ’ piše flomasterom ispisanom na kartonu. Clemmer su tako željeli ukazati na nerazumijevanje društva o temi menstruacije. #BleedingWhileTrans (krvarim/o i trans sam/smo) stoji uz hashtag (potencijalno uznemirujuće) fotografije.
>>>Ljetni Lider trend daruje četiri čitatelja ukusnim pivima
Clemmer su uz fotograiju objavili i pjesmu u kojoj poetski brutalno opisuje s čim se transrodne i non binary osobe susreću u svome životu. Kao menstrualni aktivisti, ne bave se samo specifičnim problemima s menstruacijom, već se njome bave i općenito. Tako su i tvorci Tony the tampoona, profila na Instragramu ( na kojem je objavljena i slika iz parka) u kojem glavni lik ,između ostalog, odgovara na sva pitanja vezana uz menstrualne cikluse, krvarenja i popratne bolove
>>>Čitateljicama Lider trenda 25 posto popusta na sve usluge Bliss Instituta
Valja spomenuti kako je za stvaranje svijesti javnosti o rodnom identitetu non- binary (ne spadaju u prihvaćene binarne muške i ženske kategorije, ljudi mogu osjećati da su jedno i drugo ili ništa od toga) uvelike pridonijela osoba po imenu Asia Kate Dillon koja se pojavila u kritički priznatoj i dosta gledanoj američkoj seriji ’Billions’.