Aktualno
StoryEditor

Mesna industrija Ravlić stipendira učenike i nudi im stalno zaposlenje

08. Svibanj 2018.

Zbog problema s pronalaženjem kvalificiranih mesara na tržištu rada, osječka Mesna industrija ‘Ravlić‘ pokrenula je projekt stipendiranja učenika osječke Obrtničke škole za ovo zanimanje te im, uz odrađivanje prakse te trogodišnju stipendiju u ukupnom iznosu od 30 tisuća kuna, nudi i mogućnost stalnog zaposlenja u toj tvrtki po završetku školovanja.

Izvršna direktorica tvrtke Ivana Ravlić-Devald kazala je u utorak na konferenciji za novinare kako se, zbog iseljavanja stanovništva i drugih negativnih kretanja na tržištu rada, u zadnje vrijeme pojavio problem pronalaska kvalificiranih mesara, pa se tvrtka zbog toga odlučila za projekt stipendiranja učenika koji se školuju za mesare.

>>>Zbog salmonele povučeno pileće meso Perutnine Ptuj i PG Orehovec

Učenici koji prihvate ponudu za stipendiranje najprije će, temeljem ugovora o naukovanju, u proizvodnim pogonima tvrtke odraditi praktični dio nastave, a uz stipendiju od 30 tisuća kuna tijekom trogodišnjeg školovanja, po završetku srednje škole, nudi im se mogućnost stalnog zaposlenja uz uvjet da u radnom odnosu moraju ostati minimalno tri godine.

Ravlić-Devald dodala je kako ova tvrtka u proizvodnji mesa i mesnih prerađevina zapošljava više od 350 djelatnika, ali u posljednje vrijeme ponekad ima problem na tržištu rada pronaći i pomoćne radnike, a ne samo kvalificirane poput mesara ili trgovaca.

>>>Startup koji meso uzgaja u laboratoriju prikupio 3 milijuna dolara investicija

Uz podjelu promotivnih plakata i letaka po školama projekt će se, zbog usmjerenosti ka mlađoj populaciji, dodatno promovirati i preko društvenih mreža, najavila je.

Ravnateljica osječke Obrtničke škole Maja Zorić kazala je kako se posljednjih godina vrlo malo učenika odlučuje školovati za mesare, pa škola ima poteškoća upisati dovoljan broj učenika kako bi se školovanje za to zanimanje održalo u Osijeku.

>>>Budućnost je ‘100 posto meso s 0 posto životinjskog porijekla’

"Nadam se da će poticaj Mesne industrije ‘Ravlić‘ pridonijeti upisivanju dovoljnog broja učenika za ovaj smjer, a ako odaziv bude veći od očekivanoga, onda za iduće razdoblje možemo planirati i povećanje upisne kvote", istaknula je Zorić. Dodala je kako se učenici za ovo zanimanje s ovog područja školuju samo u Osijeku i Đakovu, dok ostale obrtničke škole zbog malog odaziva više ne školuju mesare.

28. travanj 2024 12:46