Zamislimo situaciju da pacijent ima visok tlak, dođe kod doktora kojemu najprije odgovori na određeni set pitanja na temelju koje se ustanovi njegova povijest bolesti kao i životne navike. To i nije nešto novo, ali novo tek slijedi zahvaljujući studentu medicine Marinu Šabijanu koji je došao na ideju pokretanja platforme Luxheal na kojoj se uz pomoću prikupljenih podataka o pacijentu kreira personalizirani zdravstveni program koji se dinamički mijenja.
>>>Najbolje europske zemlje za početak poslovanja
- Na temelju tih podataka kreira se zdravstveni program pomoću kojeg će on liječiti svoju hipertenziju, dok je ne samo kod kuće već i na godišnjem odmoru u nekom hotelu. U tom programu se koristi postojeća infrastrukura u hotelu u kojem je pacijent odsjeo poput: wellnessa, bazena, teniskih terena i restorana - ovisno o preferencijama gosta, no sve u svrhu njegovog liječenja, objašnjava Šabijan.
No to nije sve jer će pacijent imati prilike upoznati interaktivnog virtualnog asistenta Luxyja. To je najveći izazov Šabijanovog programerskog tima kojeg čine još i Andrej Šarić (predaje na Rochester Institutu of technology), Dživo Jelić (bio vodeći programer u Microsoftu), dr. Hassan iz Washington DC, SAD, koji je specijalist integrativne i precizne medicine s godinama iskustva u zdravstvenom i wellness turizmu i Simon Ferjuc koji nadzire poslovno planiranje i prodaju.
Aplikacija Luxy, kažu, još se usavršava jer nije riječ samo o robotu, nego on pokazuje emocije i ima mogućnosti odgovoriti na pitanja. Dečki imaju samo jedan cilj - da Luxheal bude standard u zdravstvenom turizmu za rehabilitaciju, prevenciju, medicinski wellness i kronične bolest te da se kao platforma koristi u svakom luksuznom wellness, medicinskom hotelu i klinici.
Šabijan i ekipa predstavit će platformu u srijedu 5. prosinca na konferenciji Zagreb Connect u Kongresnom centru Zagrebačkog velesajma. Inače, riječ je o konferenciji čiji su ciljevi pružanje podrške mladim poduzetnicima u razvoju njihovih poslovnih ideja, daljnji razvoj zagrebačkog poduzetničkog ekosustava i stvaranje boljih uvjeta za startup tvrtke na području grada Zagreba i šire.
>>>VIDEO: 30 ispod 30 – Lista najuspješnijih startupovaca i tech magova
Program počinje od 9:30, a ove godine Grad Zagreb ujedinjuje Startup Factory i Zagreb Connect gdje će se između 18 startupova odabrati pet najboljih koji će osvojiti svaki po 160 tisuća kuna bespovratnih sredstava, a dodatnih 60 tisuća kuna osvojit će najbolji pitch Zagreb Connecta.