Slučaj ministra graditeljstva Darka Horvata prvo je uhićenje jednog člana aktualne vlade. Problemi sa zakonom ostalih ministara eskalirali su tek nakon ostavki, smjena ili kraja mandata. Probleme s Uskokom, policijom i sudstvom imali su i drugi političari. Dosad su ukupno odsjedili 13 godina. Krenimo prema abecedi:
1. – 4. Zlatko Babić: Kutinski gradonačelnik uhićen je zbog sumnje u trgovanje utjecajem i podmićivanje vijećnika. Uz njega su nakon istupa zviždačice Adrijane Cvrtile uhićeni donedavni predsjednik Gradskog vijeća Davor Kljakić te vijećnici Dražen Kinderman i Darko Kousek.
5. – 17. Milan Bandić: Zagrebački gradonačelnik u dvadesetak godina prikupio je više od deset kaznenih prijava, mahom povezanih sa sumnjom na korupcijske radnje, bio je 50-ak dana u istražnom zatvoru, ali nikad nije pravomoćno osuđen. Uz njega su bili uhićivani i bili su ili su još na optuženičkoj klupi njegovi suradnici, zaposlenici Gradske uprave i gradskih tvrtki, među kojima su Slobodan Ljubičić, Ivan Tolić, Miljenko Benko, Ivica Lovrić, Zdenka Palac, Vidoje Bulum, Miro Laco, Zdenko Antunović, Dragutin Kosić, Zdravko Krajina, Zvonimir Šostar, Ana Stavljenić Rukavina… U igri je (bio) i niz poduzetnika kojima je navodno pogodovao, od kojih je najpoznatiji Petar Pripuz.
18. – 19. Davor Barišić i Vinko Grgić: Uhićeni su kao gradonačelnici Velike Gorice odnosno Nove Gradiške u aferi 'Janaf', i to zajedno s prvim čovjekom Janafa Draganom Kovačevićem te vlasnikom Elektrocentra Petek Krešom Petekom.
20. Josip Bienenfeld: Načelnik sektora Ministarstva graditeljstva za pravne poslove uhićen je u travnju 2019. zbog sumnje da je primio mito za promjenu građevinske dozvole za splitski hotel Villa Harmony.
21. Radimir Čačić: Potpredsjednik Milanovićeve vlade odstupio je s dužnosti kad je pravomoćno osuđen zbog prometne nesreće u Mađarskoj u kojoj je smrtno stradala jedna osoba. U zatvoru je sjedio više od godinu dana.
22. Nada Čavlović Smiljanec: Bivša šefica Porezne uprave osuđena je nepravomoćno na dvije godine zatvora zbog prolongiranja naplate poreznog duga osječkom OLT-u.
23. Ivan Čehok: Proveo je tri mjeseca u istražnom zatvoru. Vrhovni sud ukinuo je presudu kojom je osuđen na dvije godine zatvora zbog zamjene gradskih nekretnina s Davorom Pataftom. Drugi je slučaj povezan s navodnim primanjem mita od direktora Zagorje-Tehnobetona Miroslava Bunića.
24. Ljubo Ćesić Rojs: Osuđen je na godinu dana rada za opće dobro jer je kao pomoćnik ministra obrane otpisao 3,2 milijuna kuna Hrvatskom dragovoljcu.
25. Petar Čobanković: Nekadašnji Sanaderov ministar priznao je krivnju u aferi 'Planinska' i na temelju nagodbe s Uskokom osuđen je na godinu dana zatvora; odslužio ju je radom za opće dobro u Pučkoj kuhinji u Osijeku.
26. Stipe Gabrić Jambo: Oslobođen je krivnje za optužbu da je kao metkovski gradonačelnik nenamjenski potrošio državni novac (afera 'Suša'), ali pravomoćno je osuđen na sedam mjeseci uvjetno zbog sprječavanje dokazivanja u tom postupku.
27. – 31. Darko Horvat: Ministar graditeljstva uhićen je u subotu i određen mu je jednomjesečni pritvor zbog sumnje da je kao ministar 2018. zajedno s tadašnjom pomoćnicom Anom Mandac (koja je bila uhićena u aferi 'Vjetroelektrane') nezakonito dijelio nepovratne poticaje. Prema neslužbenim informacijama, istragom su obuhvaćeni i potpredsjednik Vlade Boris Milošević (koji je dao mandat na raspolaganje) te bivši ministar Tomislav Tolušić, kao i sadašnji ministar Josip Aladrović zbog povezanosti s nezakonitim zapošljavanjem u HZMO-u kojem je bio na čelu prije ministarske funkcije. Navodno ima spremnu ostavku.
32. – 34. Lovro Kuščević: Bivšemu ministru graditeljstva i nakon toga uprave ukinut je saborski imunitet zbog sumnji u nezakonite poslove kad je bio načelnik Općine Nerežišće. Podignuta je optužnica protiv njega i još petorice, među kojima su i predsjednik Općinskog vijeća Jakša Gojić i tadašnji pročelnik u Općini Svemir Obilinović, sadašnji načelnik Nerežišća.
35. Marina Lovrić Merzel: Sisačko-moslavačka županica uhićena je 2014. zbog financijskih malverzacija; sudski postupak još traje.
36. Damir Polančec: Bivši potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva proveo je 115 dana u istražnom zatvoru zbog afere 'Spice' i navodnog pokušaja preuzimanja Podravke, ali poslije je kao i ostali suoptuženi Podravkini menadžeri oslobođen optužbi. Odslužio je desetomjesečnu zatvorsku kaznu jer je dao 500.000 kuna za nepotrebnu studiju o rješavanju statusa radnika Borova srpske nacionalnosti. Priznao je i krivnju za malverzacije pri postavljanju javne rasvjete na stadionu NK-a Osvit u rodnome Đelekovcu, za što je dobio godinu dana uvjetno.
37. – 39. Matija Posavec: Međimurski župan uhićen je zbog primanja mita od 10.000 kuna. Istoga je dana uhićen i bivši čakovečki gradonačelnik Stjepan Kovač zbog insceniranja lažnih prijetnji. Posavec je priznao, dao ostavku, opet se kandidirao i uvjerljivo pobijedio.
40. – 45. Josipa Rimac: Uhićena je u aferi 'Vjetroelektrane' kao i još dvanaest osoba. Među njima su bili šef Hrvatskih šuma Krunoslav Jakupčić, predsjednik Upravnog vijeća HERA-e Tomislav Jureković, šefica kabineta ministrice poljoprivrede Ružica Njavro, načelnica Gračaca Nataša Turbić, kninski gradski vijećnik Marinko Tokmakčija i pomoćnica ministra gospodarstva Ana Mandac ('u igri' i uz Darka Horvata). Poduzetnički dio predvodili su investitor u vjetroelektranu Krš – Pađene Milenko Bašić i njegov menadžer Dragan Stipić.
46. Berislav Rončević: Bivši ministar obrane u prosincu 2010. zbog slučaja 'Kamioni' nepravomoćno je osuđen na četiri godine zatvora, ali na ponovnom suđenju oslobođen je optužbi.
47. Željko Sabo: Odsjedio je u zatvoru sedam mjeseci jer je kao vukovarski gradonačelnik pokušao 'kupiti' HDZ-ovu vijećnicu Mariju Budimir.
48. Ivo Sanader: Bivši premijer proveo je dosad u zatvoru gotovo sedam godina, a mogao bi provesti još najviše osam. Sudilo mu se u procesima Ina – Mol, Hypo, Fimi media, Planinska te HEP – Dioki (za što je oslobođen).
49. Alojz Tomašević: Požeško-slavonski župan dobio je uvjetnu kaznu od deset mjeseci zatvora zbog obiteljskog nasilja.
50. Gabrijela Žalac: Bivša ministrica EU fondova uhićena je jer je Ured europskog javnog tužitelja pokrenuo postupak zbog sumnjive javne nabave informatičkog sustava. U aferi 'Softver' uhićen je i ravnatelj SAFU-a Tomislav Petric.
Liderova redakcija ispričava se svim protagonistima koji su možda preskočeni.