Lego namjerava uložiti milijardu dolara i zaposliti stotinu stručnjaka kako bi se do 2030. godine sve Lego kockice počele proizvoditi od održivih materijala.
Kompanija je u službenoj objavi objasnila kako će novac biti usmjeren u Legov Centar za razvoj održivih materijala u Danskoj, gdje se pokušavaju pronaći alternative plastici od koje se trenutno proizvode Lego kockice.
Lego dijelovi se od 1963. godine izrađuju od čvrste plastike punog imena akrilonitril butadien stiren ili ABS. Kompanija godišnje koristi više od šest tisuća tona plastike za izradu svojih proizvoda. Zamjena ABS-a nekim održivim materijalom (iako nije definirano što je točno održivi materijal) znatno će umanjiti Legov doprinos emisiji ugljikovog dioksida, pogotovo ako uzmemo u obzir da su tvornice u kojima se proizvode kockice odgovorne za svega deset posto Legovog udjela u emisiji ugljika. Ostalih 90 posto rezultat je proizvodnje i obrade sirovog materijala, kao i distribucije od tvornica do prodavaonica.
Lego je poduzeo još neke korake kada je riječ o smanjenju vlastite uloge u onečišćenju okoliša. Naime, kompanija je nedavno uvela promjene u veličine pakiranja proizvoda te uložila novac u farme vjetrenjača.